NewsWOLSZTYN

Najpierw nie dali, teraz się poprawili. Starosta dostał wyrównanie pensji1 min na czytanie

0

Radni powiatowi przyznali staroście wyrównanie pensji, bo wojewoda mazowiecki uważa, że tak być powinno. Jednocześnie nie uwzględnili opinii ze stolicy w kwestii wyrównania dla radnych i projekt uchwały – przynajmniej na razie wypadł z obrad. 

Przyznanie podwyżki staroście było obligatoryjne. Od sierpnia gospodarzowi [powiatu należało się 80 proc. maksymalnego wynagrodzenia i to dyskusji nie podlegało. Od radnych zależało tylko tyle, czy będzie ono jeszcze wyższe i 25 listopada rada powiatu przyznała Jackowi Skrobiszowi maksymalne kwoty pensji zasadniczej o dodatków, ale od miesiąca, w którym w życie weszła uchwała. Podobnie zrobiło wiele okolicznych samorządów i zapewne miało to świadczyć o skromności, ale teraz okazuje się, że oszczędność miała raczej krótki żywot. 

Podczas ostatniej sesji rady powiatu radni bez mrugnięcia okiem przyznali staroście wyrównanie od sierpnia 2021, a uzasadnieniem było rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody… Mazowieckiego. Tylko radny Stanisław Skorupka zauważył głośno, że to jednak Wolsztyn i wypadałby się kierować stanowiskiem wojewody wielkopolskiego, na które być może warto poczekać. Nie poczekali, bo podobno musieli tak zdecydować, choć rzecznicy MSWiA twierdzą, że wysokość wynagrodzenia starosty musi się mieścić w ustawowych widełkach, ale konkretna kwota zależy od radnych i może się zmieniać. W zanadrzu był także projekt uchwały w sprawie wyrównania diet radnym, ale nie przeszedł już przy próbie wprowadzenia go do porządku obrad. Życie pokazuje jednak, że co się odwlecze…

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News