NewsNOWY TOMYŚL

Burmistrz o swoim miejscu w rankingu: W ogóle nie powinno mnie w nim być!2 min na czytanie

0

Burmistrz Nowego Tomyśla komentuje swoją pozycję w rankingu najbardziej wpływowych burmistrzów w internecie. Przypomnijmy, że Włodzimierz Hibner z zerowym ruchem na oficjalnym profilu, od którego się odżegnuje, wciąż ma 444 fanów. 

Ranking opublikował Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych, a powstał on na bazie analizy oficjalnych profili facebookowych burmistrzów i prezydentów miast członkowskich Związku Miast Polskich. Liczy 142 pozycje, a burmistrz Nowego Tomyśla uplasował się w nim na 134 miejscu. Wynika ono ze wskaźnika performance, czyli wskaźnika jakości uwzględniającego sumę uzyskanych interakcji skali całego 2021 r. podzieloną przez liczbę fanów w dniu 31 grudnia 2021 r. i pomnożoną przez średnią dzienną liczbę wpisów. W ten sposób uwzględnia on popularność publikowanych postów, aktywność lidera oraz liczbę obserwujących profil osób. Nie uwzględnia natomiast udostępnień cudzych wpisów. Włodzimierz Hibner nie opublikował ani jednego postu, nie miał ani jednego polubienia, komentarza czy udostępnienia. 

– Uważam, że w ogóle nie powinienem znaleźć się w tym rankingu. Powód jest prozaiczny: nie prowadzę swojego profilu w mediach społecznościowych. Wychodzę z założenia, że rolą burmistrza jest inicjowanie ważnych kierunków działań i pilnowanie sprawnej realizacji zadań gminy – komentuje swój wynik. – Sprawą drugorzędną jest prowadzenie kanału informacyjnego w formie osobistego profilu na FB. Wszelkie działania jakie wykonuję dokonywane są na rzecz i w imieniu gminy. Dlatego też uważam, że właściwym kanałem komunikacji na temat tych działań jest oficjalny profil naszej gminy – dodaje. Gdyby IBIMS badał profile gmin, wynik były jednak podobny, bo ruch wprawdzie jest, ale niemal wszystko jest tu „przeklejone” z cudzych profili.

EI

FOT: ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News