Artykuł informacyjny

Pielęgnacja niemowląt2 min na czytanie

0

Dziecko, które przyszło na świat wymaga bliskości i stałej uwagi, często swoim płaczem sygnalizuje, że czegoś potrzebuje. Mogą to być różne potrzeby na przykład chęć zjedzenia, czy odparzenie, ale również potrzeba uwagi i przytulenia.

Rodzice znają swoje dzieci i dokładnie rozpoznają każdy jego płacz. Małe, dopiero co urodzone dziecko potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, żeby chociażby nie doszło do bolesnych odparzeń na delikatnej skórze dziecka, czy przetarć lub co bardziej poważne dla alergii.

Chociaż rodzice są zachęcani do kupowania różnych preparatów dziecięcych, nie wszystkie są wskazane dla maluchów. Popularne w sprzedaży preparaty posiadają w składzie różne składniki, które mogą uczulić delikatną skórę dziecka. W zależności od dziecka i od tego czy nie cierpi na jakiekolwiek problemy ze skórą, na rynku dostępne są obecnie rożne preparaty chroniące cienką skórę dziecka, podatną na alergie, czy inne jak na przykład atopowe zapalenie skóry (AZS). Rodzice dobrze znają swoje dziecko i mogą dobrać odpowiedni preparat dla maluszka.

Właściwa pielęgnacja noworodka czy niemowlęcia zaczyna się od regularnych kąpieli. Dziecko, które poznało już swoje codzienne rytuały czuje się bezpiecznie, kąpiąc się w ciepłej wodzie (najlepiej o tych samych porach). Taką kąpiel może uprzyjemnić mała wanienka z odpływem, do której można nalać wody wraz z delikatnym dla dziecka płynem.

Mały noworodek powinien być podtrzymywany w ręce rodzica, chociaż pozycja ta nie jest zbyt wygodna do dorosłych (jeśli wanienka znajduje się w wannie), jest ona najbezpieczniejsza dla dziecka. Straszy niemowlak, który potrafi już siadać, chętnie bawi się w wodzie z gumowymi zabawkami, jednak jeszcze pod czujnym okiem rodziców.

W każdym sklepie z akcesoriami dziecięcymi, można kupić wybrany model wanienki dla dziecka, może to być sama wanienka lub cały zestaw na stelażu wraz z przewijakiem, z odpowiednią regulacją, półeczkami oraz organizerem. Jest to z pewnością praktyczne rozwiązanie dla rodziców ceniących sobie wygodę. Tego typu wygodną wanienkę z zestawem można nabyć w sklepie internetowym pod adresem babyland.pl lub można zapytać o nią w sklepie stacjonarnym Babyland, który znajduje się w Zabrzu.

Podziel się informacją ...

Zobacz inne