NewsNOWY TOMYŚL

Zignorował czerwone światło i przejechał przez torowisko. Ogromny mandat1 min na czytanie

0

Policjanci w Nowym Tomyślu ostrzegają przed przejeżdżaniem i przechodzeniem przez torowisko na strzeżonych przejściach kolejowych zanim zgaśnie czerwone światło i rogatki nie podniosą się do końca. Jeden z kierowców już słono za to zapłacił.

Kierujący stał w kolejce przed przejazdem kolejowym na ul. Kolejowej w Nowym Tomyślu przed oznakowanym radiowozem. Prawdopodobnie gdzieś bardzo się spieszył. Rogatki zaczęły się podnosić, ale paliło się jeszcze czerwone światło, gdy kierowca na oczach policjantów wjechał na przejazd. Mundurowi ukarali mężczyznę mandatem, według obowiązującego od początku roku nowego taryfikatora wyniósł 2 tys. zł. Sierż. sztab. Mariusz Majewski podkreśla, że taka sama kara grozi pieszym, którzy wkroczą na tory przed zgaśnięciem czerwonego światła.

– Zdarza się, że szlaban się podnosi, kierowcy wjeżdżają na przejazd mimo czerwonego światła, a barierki się opuszczają. Mieliśmy już takie sytuacje, że samochód zostawał między szlabanami. To bardzo niebezpieczne – mówi Majewski i apeluje o rozsądek. A jeśli to nie wystarczy, to przypomina o wyższych karach.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News