NewsNOWY TOMYŚL

Powiat pomaga organizacjom. Oferuje bezpłatne udostępnianie pomieszczeń i sprzętu1 min na czytanie

0

Powiat nowotomyski utworzył Powiatowe Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych. Funkcjonuje w centrum sportu i oferuje m.in. bezpłatne udostępnianie pomieszczeń i sprzętu. 

Ze wsparcia PCWOP mogą korzystać pracownicy, członkowie czy wolontariusze organizacji pozarządowych, które mają siedzibę na terenie powiatu nowotomyskiego i działają na rzecz jego mieszkańców. Mogą też korzystać osoby fizyczne, ale w zakresie tematyki dotyczącej sektora pozarządowego w powiecie. Centrum oferuje wsparcie techniczne, tj. nieodpłatne udostępnianie pomieszczeń i sprzętu, w tym m.in. rzutnika czy nagłośnienia, a także udostępnia aneks kuchenny. Proponuje również doradztwo merytoryczne w zakresie funkcjonowania organizacji pozarządowych i organizacji szkoleń. Oferuje też wsparcie procesów ich powstawania i promocję ich działalności. 

Aby skorzystać z propozycji nowego centrum wystarczy zgłosić taką potrzebę telefonicznie (tel. 724 626 029) i wypełnić wniosek zgłoszeniowy. Pomieszczenia są udostępniane w godzinach pracy centrum sportu (7-15), ale w indywidualnych przypadkach również poza nimi. 

opr. ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News