GRODZISKNews

Kierowcy: Można się zabić! Gdzie piaskarki?2 min na czytanie

0

Dziś (20.01.) od rana kierowcy informują nas o złych warunkach na drogach. Pada śnieg i wieje porywisty wiatr. – Jest bardzo ślisko. Pod Wielichowem słychać było nawet pioruny. Tymczasem po drodze nie widziałem żadnego pługu śnieżnego, ani piaskarki – mówi kierowca, który przysłał nam zdjęcia.

Burmistrz Wielichowa Honorata Kozłowska podkreśla, że od rana pracownicy komunalki wyjechali na drogi, ale nie są w stanie być wszędzie od razu. – Obowiązuję kolejność odśnieżania, zaczynamy od miasta i miejsc często uczęszczanych – mówi burmistrz i apeluję o trochę cierpliwości. – Nie jesteśmy wstanie być od razu wszędzie. Musieli byśmy mieć ok. 100 pracowników, a mamy ok. 20 i nie wszyscy zajmują się odśnieżaniem. Reagujemy jednak na sygnały w pilnych potrzebach – mówi burmistrz Kozłowska.

Za wspomnianą główną drogę przez Łubnicę odpowiada powiat grodziski. – Mieszkańcy informują nas o miejscach potrzebujących interwencji na drogach powiatowych, czy wojewódzkich. Przekazujemy te informację do odpowiednich urzędów – mówi burmistrz. Podkreśla, że sama dojeżdża do pracy i w takich warunkach trzeba po prostu wstać trochę wcześniej oraz jechać wolniej.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK