FOTONewsNOWY TOMYŚL

Wielkie święto zbąszyńskich strażaków. Nowa remiza oficjalnie otwarta!6 min na czytanie

0

Dziś (16.01.) oficjalnie otwarto nową remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbąszyniu. Uroczystość zbiegła się w czasie z kolejną rocznicą powrotu miasta do macierzy. Wzięli w niej udział nie tylko strażacy z całej gminy Zbąszyń, ale i samorządowcy czy posłanka PiS Marta Kubiak. Parlamentarzystka podkreśliła, że obiekt wybudowano dzięki ponad milionowemu dofinansowaniu państwa. Wyraziła też nadzieję, że dzięki owocnej współpracy uda się także uzyskać wsparcie na wyposażenie. 

W uroczystości licznie uczestniczyli również mieszkańcy miasta. Zorganizowano m.in. pokaz samochodów służących w gminie, a także umożliwiono zwiedzanie remizy. Nie zabrakło ciepłego poczęstunku. Burmistrz Tomasz Kurasiński zaznaczył, że strażacy każdego dnia narażają życie dla mieszkańców Zbąszynia i złożył im za to podziękowania. Podkreślił, że zawsze można na nich liczyć. Podczas oficjalnej części wydarzenia wielu druhów odznaczono. Za służbę dziękował im także prezes Witold Silski. Nie krył wzruszenia z okazji otwarcia nowego obiektu. 

Remiza pomieści co najmniej kilka dużych samochodów i cały osprzęt. Ma w niej również stacjonować karetka. Ponadto w obiekcie znajduje się m.in. siłownia. Obiekt pełni funkcję gminne centrum zarządzania kryzysowego. Jak podkreślił burmistrz Tomasz Kurasiński, będzie służył strażakom z całej gminy, których jest około 200. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w FOTO