NewsWOLSZTYN

Ponad 230 razy pomagał policjantom w interwencjach. I notuje kolejne sukcesy!1 min na czytanie

0

Wyszkolony do wykrywania narkotyków i substancji psychotropowych pies policyjny Margo ma się dobrze. Ostatnio zaliczył kolejny sukces. Znalazł ponad kilogram marihuany. 

Owczarek niemiecki służy w wolsztyńskiej policji od 2016 roku. Jak mówi jego opiekun, mł. asp. Mateusz Grelak, w ciągu pięciu lat uczestniczył w blisko 230 interwencjach. I w wielu okazał się niezastąpiony. Tylko w ostatnim czasie wykrył ponad kilogram marihuany u jednego z dilerów, a rok wcześniej blisko dwa kilogramy dopalaczy. Były też mniejsze „trafienia”, ale dziś trudno je zliczyć. Mateusz Grelak wskazuje, że Margo pomaga też innym jednostkom. Między innymi tym z województwa lubuskiego. I uczestniczy w akcjach Centralnego Biura Śledczego Policji. 

Ile czasu będzie jeszcze służył? – Mam nadzieję, że jak najdłużej – mówi jego opiekun tłumacząc, że Margo ma obecnie ponad 7 lat. Ale tylko ostatni rok pokazał, że jest w świetnej formie. Wziął udział w 37 interwencjach. – I pewnie kolejne skuteczne przed nim – uśmiecha się Mateusz Grelak, który jest z Margo od początku jego służby i będzie do końca. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News