NOWY TOMYŚL

Szpital zaleca, aby osoby chcące towarzyszyć kobiecie przy porodzie, zrobiły wcześniej test na koronawirusa1 min na czytanie

0

Szpital w Nowym Tomyślu zaktualizował regulamin dotyczący porodów rodzinnych. Zaleca, aby osoba towarzysząca miała przy sobie aktualny ujemny wynik testu na koronawirusa. Badanie powinno być sprzed maksymalnie pięciu dni przed porodem. Nie jest to jednak obowiązkowe. 

Przypominamy, że rodziny przygotowujące się do porodu rodzinnego powinny przez czternaście dni przed terminem ograniczyć do niezbędnego minimum kontakty z osobami obcymi, żeby zminimalizować prawdopodobieństwo zakażenia koronawirusem. Przy przyjęciu do szpitala, osoba towarzysząca podlega tym samym procedurom, co pacjentka rodząca, czyli ma sprawdzaną temperaturę ciała, saturację oraz musi wcześniej wypełnić formularz ankiety epidemiologicznej. Decyzję o możliwości porodu rodzinnego podejmuję lekarz lub położna po analizie ankiety epidemiologicznej. Osoba towarzysząca powinna zachować dwumetrowy dystans od innych osób poza rodzącą. Po dwóch godzinach od porodu osoba towarzysząca musi opuścić szpital. 

Podobne procedury obowiązują w wolsztyńskim szpitalu. Z kolei w Grodzisku Wielkopolskim dyrekcja szpitala nadal nie zdecydowała się na to, aby przywrócić porody rodzinne. 

RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w NOWY TOMYŚL