NewsWOLSZTYN

NFZ potwierdza: Praca oddziału dziecięcego w Wolsztynie jest zawieszona1 min na czytanie

0

O tym, że szpital nie przyjmuje małych pacjentów poinformował Czytelnik, który został z dzieckiem odesłany z kwitkiem.

Od wczoraj szpital nie odpowiada na telefony. Nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi także na pytania wysłane preferowaną przez dyrekcję lecznicy drogą mailową, a jeszcze wczoraj (11.12.) starosta Jacek Skrobisz twierdził, że nic nie wie o tym, żeby na oddziale dziecięcym działo się coś niepokojącego, a dokładnie o tym, by funkcjonowanie oddziału zostało zawieszone lub zostały tam wstrzymane przyjęcia.

Nic na ten temat nie wiedzieli też zapytani o to członkowie rady społecznej szpitala, a dziś (12.01) przewodniczący komisji zdrowia Ryszard Kurp poinformował, że przyszłym tygodniu odbędzie się jej posiedzenie, ale taki temat nie został zgłoszony.

Tymczasem Mikołaj Woźniak z Narodowego Funduszu Zdrowia w Poznaniu potwierdza, że od 29 grudnia do końca stycznia praca oddziału jest zawieszona. NFZ opiniował wniosek, który w tej sprawie wpłynął do wojewody i został zaakceptowany. Powodem są problemy kadrowe.

– Wczoraj rozmawiałem z dyrektorem szpitala i pytałem czy są jakieś szczególne sprawy, które chciałby poruszyć. Powiedział, że nic takiego się nie dzieje – mówi Ryszard Kurp. – O tym, że oddział ma problemy kadrowe dyrektor wspominał jakieś dwa miesiące temu, ale mówi też, że są one rozwiązywane – dodaje.

Problemy kadrowe na oddziale dziecięcym utrzymują się od lat. Do tej pory udawało się jednak obsadzić dyżury na tyle, by uniknąć przerw w pracy. W końcu jednak dobra passa się skończyła.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News