NewsWOLSZTYN

Rodzina zatruła się tlenkiem węgla. Cztery osoby w szpitalu1 min na czytanie

0

Wczoraj (11.01.) ok. godz. 5.20 strażacy zostali wezwani do 4-letniej dziewczynki. Z informacji przekazanych przez dyżurnego wolsztyńskiej straży pożarnej wynika, że w budynku w Siedlcu znajdowały się cztery osoby. Na miejsce wysłano dwa zastępy z Wolsztyna i dwa z Siedlca oraz dwie karetki pogotowia.

Strażacy ewakuowali dziewczynkę z mamą i tatą oraz babcię. Cała czwórka miała objawy zatrucia tlenkiem węgla. – Czujnik pokazał ok. 60 ppm, to nie dużo, ale pomieszczenia były już przewietrzone – mówi dyżurny. Trzy osoby dorosłe i dziecko zostali przewiezieni do szpitala.

Przyczyną zdarzenia była nieszczelność przewodu kominowego, a tlenek węgla ulatniał się z pieca gazowego. Strażacy sprawdzili też nieużytkowe poddasze, gdzie czujnik wskazał ok. 500 ppm. Już przy 100 ppm mogą się pojawić objawy zatrucia.

Strażacy wydali zakaz użytkowania pieca gazowego i zalecili przeprowadzenie przeglądu technicznego przez kominiarza. Według niepotwierdzonych informacji rodziców obudził płac dziecka. Na szczęście rodzina szybko otrzymała pomoc, inaczej sytuacja mogła skończyć się tragicznie.

JP

Foto ilustracyjne, nie pochodzi z miejsca zdarzenia

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News