FOTONewsWOLSZTYN

Akcja stowarzyszenia, które pomaga zwierzętom. Wsparcie okazali mieszkańcy i firmy4 min na czytanie

0

Już od ponad 10 lat w Wolsztynie funkcjonuje stowarzyszenie Inicjatywa dla Zwierząt, które pomaga bezpańskim psom i kotom. Dzisiaj (08.01) w przytulisku przy ul. Zielonej zorganizowało zbiórkę na rzecz punktu adopcyjnego pod hasłem „Wejdźmy w ten Nowy Rok pomagając naszym podopiecznym”.

Podczas akcji można było obejrzeć przytulisko oraz bliższej poznać czworonogi. Nie brakowało chętnych do wspólnego spacerowania z pieskami. Celem zbiórki było poprawienie sytuacji i komfortu zwierzętom w punkcie adopcyjnym. Na szczęście są ludzie o dobrym sercu, którym los bezpańskich zwierząt nie jest obojętny. 

– Dużą pomoc otrzymaliśmy od firmy Syto, która dostarcza nam żywność. W pomoc naszym podopiecznym zaangażowali się również pracownicy firmy. Warto podkreślić, że jest wielu ludzi o dobrym sercu, którzy dostarczają nam koce, siano i pomagają w codziennych czynnościach. Potrzeby są ogromne. Psy potrzebują nowych kojców, a koszt jednego to około tysiąc złotych – mówi Agata Szymonik ze stowarzyszenia Inicjatywa dla zwierząt. Podkreśla, że organizację można również wesprzeć finansowo wpłacając pieniądze na konto: Bank BGŻ BNP Paribas 10 2030 0045 1110 0000 0261 8440, a także przekazując 1 proc. podatku (cel: szczytny Wolsztyn, KRS: 0000213070). 

Misją stowarzyszenia jest szerokie działanie na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt oraz pomoc zwierzętom bezdomnym i zaniedbanym. Pod opiekę organizacji trafiają najczęściej psy wyłapane na terenie gminy Wolsztyn, a od niedawna również te z gminy Przemęt. Obecnie w przytulisku jest 20 pupilów, z czego 3 znajdują się w domach tymczasowych. To dość spora ilość. – Niestety, w porównaniu do lat wcześniejszych, w tym sezonie podopiecznych jest znacznie więcej – przyznaje Agata Szymonik. 

MR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w FOTO