GRODZISKNews

Grodzisk koncertowo rozpoczyna nowy rok. Można jeszcze kupić bilety1 min na czytanie

0

W weekend w hali widowiskowej w Grodzisku Wlkp. odbędą się dwa koncerty. W sobotę (8.01) o godz. 18 wystąpi Orkiestra Salonowa Moderato z Bydgoszczy. Muzycy zagrają największe przeboje muzyki klasycznej, najbardziej znane przeboje muzyki filmowej oraz niezapomniane hity muzyki rozrywkowej. Jak mówi zastępca dyrektora Centrum Kultury RONDO Tomasz Koza widzowie będą zachwyceni z muzycznego wydarzenia przygotowanego tradycyjnie przez grodziski ośrodek kulturalny. 

– W trakcie koncertu usłyszymy lubiane polki i walce, melodyjne duety i arie z ponadczasowych operetek i musicali, karnawałowe przeboje rozrywkowe i filmowe. Przypomnimy sobie niezapomniane tańce (kankan) i odkryjemy na nowo klimat wiedeńskiego dworu i paryskiego kabaretu z nutką francuskiej bohemy – zachęca Tomasz Koza. Występy orkiestry to dla widzów obcowanie z kulturą wysoką, artyści nawiązują doskonały kontakt z publicznością, przekazują im w żywiołowy sposób radość z przeżywania muzyki na żywo. Bilety w cenie 25 zł będzie można kupić jeszcze przed koncertem. 

Następnego dnia w niedzielę (9.01) o godz. 17:00 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek pod tytułem „Narodził się nam Zbawiciel”. Wystąpią reprezentanci różnych szkół i instytucji. Lista wykonawców jest długa: Chór LOJS, śpiewające czworaczki, GOD, chór Ottimo, Grupa „Osiem błogosławieństw”, soliści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wlkp, Cybinki i studium piosenkarskiego przy Centrum Kultury. Na niedzielny koncert wstęp jest bezpłatny. Organizatorzy informują, że aktualnie obowiązujące limity osób na wydarzeniach kulturalnych to 30 proc. widowni. Po wyczerpaniu tego limitu u pozostałych chętnych widzów przed koncertami będą sprawdzane paszporty covidowe, zaświadczenia o szczepieniu lub wyniku testu i wyzdrowieniu.

AS

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK