NewsNOWY TOMYŚL

„Zrobieni na czarno” w bibliotece. A wszystko przez Kamila Siudeja i jego dzieła2 min na czytanie

0

We wtorek (4.01.) Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu za sprawą pewnego młodego rysownika, weszła w Nowy Rok z wielkim artystycznym impetem. W Galerii W PUNKT, która mieści się na parterze budynku biblioteki zagościły prace „Zrobieni na czarno”, której autorem jest Kamil Siudej. 

Podczas wernisażu autor wystawy zaprosił zgromadzonych gości do swego świata pełnego czerni, bieli, kontrastów i cieni. Z ogromną przyjemnością opowiadał o swoich początkach, jak i o wypracowywanej przez lata technice rysowania. Jednak to nie jedyna, napędzająca go do życia pasja. Ten uzdolniony opaleniczanin jest również zagorzałym gitarzystą i basistą, który i na tej płaszczyźnie realizuje się wysoce po mistrzowsku. Zamiłowanie do dźwięków i harmonii dzieli wraz ze swoimi znajomymi: Aleksandrą Śliwińską, Kariną Knych oraz Janem Garsteckim, którzy towarzyszyli mu podczas inauguracji wystawy, tworząc charyzmatyczną oprawę muzyczną. Nie obyło się również bez tradycji bibliotecznych wernisaży, czyli losowania przez uczestników pracy artysty. 

„Zrobieni na czarno”, to pełen kontrastów zbiór portretów znanych i lubianych artystów, w którym uwiecznieni są nawet Nowotomyślanie. Prace Kamila będą zdobić Galerię W PUNKT do końca stycznia. Wymagająca precyzja zaklęta w nieskomplikowanej prostocie – tym są właśnie prace Kamila Siudeja. Zdecydowanie warto je obejrzeć 

opr. ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News