FOTOGRODZISKNews

Orszak Trzech Króli po raz pierwszy w Wielichowie. Było głośno i radośnie!3 min na czytanie

0

6 stycznia Kościół obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego. W tradycji znane jest jako święto Trzech Króli. Święto Trzech Króli od 2011 r. – zgodnie z uchwałą Sejmu – jest dniem wolnym od pracy.

Od 12 lat organizowany jest na ulicach polskich miast Orszak Trzech Króli. Jest to nowa, świecka tradycja, która cieszy się coraz większą popularnością. Jest jednocześnie symboliczną manifestacją przywiązania do życia zgodnego z zasadami wiary i wartości chrześcijańskich. W 2020 roku orszaki odbyły się aż w 872 miejscowościach całej Polski.

W Grodzisku Wlkp i Woźnikach w tym roku zrezygnowano z organizacji orszaków. Jedynie w Wielichowie mimo niesprzyjającej aury parafia pw. Św. Marii Magdaleny zorganizowała orszak. Uczestnicy marszu po mszy św. przeszli ulicami Farną, Ratuszową, Lipową, Wierzbową i Kościelną w kierunku Szkoły Podstawowej w Wielichowie. Wszyscy otrzymali papierowe korony i śpiewniki. Organizatorzy poprosili też dzieci, by ubrały się w jeden z trzech kolorów: czerwony, niebieski lub zielony.

AS

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w FOTO