FOTONewsWOLSZTYN

Trwają obchody rocznicy wyzwolenia Wolsztyna. Złożono kwiaty pod pomnikiem Powstańca Wielkopolskiego4 min na czytanie

0

Obchodów ciąg dalszy. W Wolsztynie co roku obchodzimy rocznicę wyzwolenia miasta przez Powstańców Wielkopolskich. 5 stycznia 1919 r. to jedna z najważniejszych dat w historii Wolsztyna. 

O godz. 10.00 w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego ks. proboszcz Sławomir Majchrzak odprawił uroczystą mszę świętą. Tuż po niej delegacje zostały wprowadzone przez poczet sztandarowy oraz Kompanię Honorową 5 Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie na wolsztyński rynek, gdzie został odśpiewany hymn Polski i złożone wiązanki kwiatów pod pomnikiem Powstańca Wielkopolskiego. 

Kwiaty złożyli m. in. starosta Jacek Skrobisz, wójt gminy Przemęt Janusz Frąckowiak, burmistrz Wolsztyna oraz przedstawiciele samorządu gminy Siedlec i szkół. W 103 rocznicę wyzwolenia Wolsztyna odbyły się także uroczystości w Wolsztyńskim Domu Kultury, gdzie został nadany tytuł „Zasłużony dla Gminy Wolsztyn”.

Odznaczenie z rąk burmistrza Wojciecha Lisa otrzymał Krzysztof Raniowski – prawnik, wydawca, genalog, pasjonat ziemi wolsztyńskiej. Prywatnie szczery, serdeczny skromny człowiek o wielkim sercu, jak podkreślał gospodarz obchodów. Na dziś zaplanowano jeszcze apel poległych przygotowany przez harcerzy z hufca ZHP oraz Wolsztyńskich Kibiców Lecha Poznań o godz. 16.30 na wolsztyńskim rynku.

MR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w FOTO