NewsNOWY TOMYŚL

Lubiany i szanowany ksiądz przeszedł na emeryturę. Podziękowali mu wierni i włodarze1 min na czytanie

0

Wczoraj (3.01.) w parafii pw. Świętego Mateusza w Opalenicy pożegnano księdza Waleriana Łukaszewskiego, który dekretem księdza arcybiskupa Stanisława Gądeckiego został przeniesiony do Domu Księży Emerytów w Poznaniu Antoninku.

Duchowny urodził się 11 stycznia 1935 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1961 roku w Poznaniu. Jako wikariusz pracował w parafii w Mosinie. Funkcje proboszcza pełnił w trzech parafiach – w Solcu Nowym, w Nowych Skalmierzycach i we wsi Nosków. W opalenickiej parafii był rezydentem przez blisko 20 lat.

W uroczystej mszy świętej udział wziął burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc, który wraz ze swoim zastępcą Pawłem Jakubowskim podziękowali księdzu Walerianowi za jego posługę. Podziękowania złożyli też przedstawiciele licznych delegacji parafialnej wspólnoty. Dziękowali księdzu seniorowi za jego obecność i posługę w parafii, szczególnie w konfesjonale.

Jak powiedział na zakończenie ks. Walerian, teraz przeprowadza się do pokoju nr 30. – Będziemy mogli go tam odwiedzać – poinformowano na stronie opalenickiej parafii.

JP

Foto: UM Opalenica

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News