NewsREGION

Zmiany u strażaków w Grodzisku i w Nowym Tomyślu1 min na czytanie

0

Wczoraj (28.12.) w jednostce w Nowym Tomyślu przeprowadzono wyjątkowo uroczystą zmianę służby. Powody były dwa. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Marek Kołdyk wręczył asp. Arkadiuszowi Martyniak decyzję personalną o powierzeniu pełnienia obowiązków dowódcy zmiany służbowej od początku roku 2022.

Kolejnym punktem było przekazanie dzwonu ufundowanego przez członków organizacji oddziałowej NSZZ „Solidarność” Pożarnictwa Wielkopolski działającej przy komendzie w Nowym Tomyślu. – Dźwięk dzwonu każdego dnia będzie zwieńczeniem zmiany służby w jednostce i oznajmi zakończenie służby przez zmianę zdającą oraz rozpoczęcie służby przez zmianę przyjmującą – mówi kpt. Damian Żukrowski ze straży w Nowym Tomyślu.

Z kolei dzisiaj (29.12.) podczas zmiany służby w jednostce w Grodzisku Wielkopolskim odbyło się pożegnanie mł. ogn. Marcina Piechoty, który od nowego roku pełnić będzie służbę w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 4 w Poznaniu. Za 15 lat służby w imieniu całej załogi podziękował komendant mł. bryg. Marcin Włodarczyk.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News