NewsWOLSZTYN

Chirurgia dostała meble od Szynaki. Inicjatorem akcji był pacjent – pracownik firmy3 min na czytanie

0

Dziś (21.12.) przed południem do szpitala dotarł prezent od wolsztyńskiej fabryki Szynaka Meble. To szafki dla pacjentów oraz wyposażenie stanowiska pracy dla pielęgniarki. – Bardzo się cieszymy z tej darowizny. Tym bardziej, że jest to prezent, który będzie służył bezpośrednio pacjentom – mówi dyrektor wolsztyńskiej lecznicy Karol Mońko podkreślając, że każdy taki gest buduje także morale personelu.

Na pomysł wsparcia lecznicy wpadł pracownik firmy, który niedawno był pacjentem szpitala. Uwagę pracownika fabryki mebli przykuło wyposażenie sal chorych i stojące tam wysłużone już meble. Zaproponował więc zakładowi, by wspomóc lecznicę taką właśnie darowizną. Szafki na kółkach i meble dla dyżurujących pielęgniarek zostały zaprojektowane specjalnie na potrzeby oddziału.

– Jest to o tyle cenne, że stan psychiczny naszej załogi jest w tej chwili katastrofalny. Po liczbie pacjentów covidowych trafiających do naszego szpitala widać zresztą, że ta ciągła walka o życie i zdrowie trwa, a każdy taki miły gest, każdy podarunek poprawia tę sytuację i chociaż trochę uzdrawia psychikę – podkreśla Karol Mońko.

– Od Zakładu Cukierniczego Grzegorz Gwóźdź z Karpicka i od Mik Maru, który jest naszym dostawcą pieczywa, dostaliśmy pierniczki i krajankę dla naszego personelu na święta, żeby w jakiś sposób umilić mu pracę w tym czasie – wylicza dyrektor mówiąc, że każdy gest życzliwości i każdą darowiznę szpital przyjmuje z ogromną radością i wielkim zadowoleniem.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News