NewsWOLSZTYN

Problemem są niektóre budynki i lasy. Tak operatorzy tłumaczą się z tego, że nie ma zasięgu1 min na czytanie

0

W powiecie wolsztyńskim nadal są problemy z zasięgiem. W niektórych wsiach komórki stają się wręcz bezużyteczne. Przykładem są Solec czy Tuchorza. Operatorzy zapewniają jednak, że robią co mogą, aby zasięg był. 

Jan Pilewski z sieci Play podkreśla, że w ciągu ostatnich czterech lat w powiecie uruchomiono 11 stacji. – W tym roku planujemy modernizację czterech kolejnych, w ten sposób chcemy poprawić jakość usługi i częściowo zasięg. Mamy również w planie budowę czterech nowych stacji – informuje Pilewski. Zaznacza, że z informacji zwrotnych od klientów wynika, że odczuli oni zdecydowaną poprawę jakości oraz zasięgu. Tłumaczy również, że w niektórych miejscach mogą występować problemy, a wynika to z ograniczenia w dostępie do organów administracji państwowej, których decyzje są niezbędne, aby przeprowadzać prace. 

Tymczasem, zdaniem przedstawicieli sieci Orange, „powiat cieszy się dobrym okryciem”. – Na terenach zaludnionych nie identyfikujemy większych problemów z jakością usług, o czym może świadczyć marginalna ilość skarg klienckich – informuje firma w odpowiedzi na nasze pytania. Zaznacza również, że na terenie powiatu wolsztyńskiego jest kilkanaście stacji makro, a infrastruktura jest stale modernizowana. – Problemy z dostępnością usług mogą wynikać z ukształtowania terenu, czy też słabej przenikalności sygnału poprzez niektóre budynki czy na przykład las – tłumaczy przedstawiciel operatora. 

RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News