NewsWOLSZTYN

Bank dziesięciokrotnie podniósł opłaty za przelewy. „Płaciłem 10 zł, teraz płacę 100 zł. To jest granda w biały dzień!”2 min na czytanie

0

– Zależy mi na szybkich rozliczeniach, więc na ogół wybieram przelewy elixir, by pieniądze znalazły się na koncie kontrahenta najpóźniej następnego dnia – opowiada pan Tomasz, przedsiębiorca, klient wolsztyńskiego oddziału Banku Spółdzielczego we Wschowie. – Jeszcze niedawno mogłem zrobić taki przelew na kwotę 50 tys. zł., a bank pobierał opłatę manipulacyjną w wysokości 10 zł. Potem bank ograniczył kwotę przelewu do 20 tys. zł, następnie do 10 tys. i dziś jest to maksymalnie 5 tys. zł. Łatwo policzyć, że by przelać na konto kontrahenta 50 tys. zł, muszę dziś wykonać 10 przelewów, a każdy nadal kosztuje 10 zł – wylicza pan Tomasz. Wyjaśnia, że to oznacza, że za tę samą usługę, za którą jeszcze niedawno płacił 10 zł, dziś płaci 100 zł, a miesięcznie takich opłat ponosi wiele. – To jest granda w biały dzień! – grzmi zbulwersowany przedsiębiorca. Dodaje, że zapytał pracownicę banku z jakiego powodu wprowadzone zostały takie zmiany. – Usłyszałem, że to „efekt koronawirusa”… – mówi.

Co na to bank? Szefowa wolsztyńskiego oddziału Banku Spółdzielczego we Wschowie tłumaczy, że ograniczenia w limitach przelewów i wysokość opłat ustalane są odgórnie i jej placówka działa na podstawie obowiązujących przepisów wewnętrznych. Nie jest jednak upoważniona do udzielania jakichkolwiek informacji mediom i odsyła nas do centrali banku we Wschowie. Niestety, telefon rzeczniczki prasowej banku, Marty Pytel, milczy jak zaklęty, a i próba skontaktowania się z prezesem spełzła na niczym. Udaje nam się za to dodzwonić do Komisji Nadzoru Bankowego. – Departament Bankowości Spółdzielczej sprawdza wszystkie tego rodzaju sygnały – zapewnia pani w słuchawce i podaje adres mailowy, na który należy przesłać pytania. Wysłaliśmy i czekamy na odpowiedź.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News