NewsNOWY TOMYŚL

Wójt po trzeciej dawce: Ci, którzy się nie szczepią, nie szanują swoich bliskich1 min na czytanie

0

Wójt gminy Kuślin Mieczysław Skrzypczak przyjął dziś (10.12.) trzecią, przypominającą dawkę szczepionki przeciw Covid 19. – Czuję się bardzo dobrze. Obsługa w punkcie szczepień była bardzo profesjonalna. Nawet nie poczułem ukłucia – mówi wójt, który na własnej skórze przekonał się, jak straszną chorobą jest Covid.

– W ubiegłym roku spędziłem dwa tygodnie w szpitalu. Trafiłem do Międzychodu, spędziłem tam święta Bożego Narodzenia, Sylwester i wyszedłem dopiero po święcie Trzech Króli. Przez trzy dni było naprawdę źle i nie wiedziałem czy przeżyje – mówi wójt i podkreśla, że ani chwili nie wahał się czy przyjąć szczepionkę.

– Uważam, że ludzie, którzy nie chcą się zaszczepić, nie szanują swoich bliskich i ludzi z którymi się stykają – mówi Mieczysław Skrzypczak i podkreśla, że po chorobie długo wracał do kondycji. Dlatego zachęc wszystkie osoby, które ukończyły 12 rok życia do skorzystania z możliwości szczepienia. Trzecią dawkę przypominającą mogą przyjąć osoby po pół roku od pełnej dawki szczepionki, a osoby, które mają więcej niż 50 lat po pięciu miesiącach.

Do punktu szczepień w przychodni w Kuślinie można się zarejestrować pod numerem 726510610 codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 12. Szczepienia odbywają się w każdy czwartek. Dla osób mających trudności w dotarciu do punktu szczepień gmina zapewnia transport realizowany przez ochotniczą straż pożarną. Potrzebę transportu można zgłosić na gminną infolinię pod nr 693932602.

Według danych na dziś w gminie Kuślin w pełni zaszczepionych jest 2 tys. 879 osób, co stanowi 52,6 proc. wszystkich mieszkańców gminy.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News