NewsWOLSZTYN

Są już dwie, będzie trzecia. Ale nie wszyscy chcą, by kolejna wieża telefonii powstała1 min na czytanie

0

Sieć Play złożyła wniosek do gminy Siedlec, bo chce budować swoją wieżę. Gmina wydała pozytywną decyzję, ale z możliwości odwołania się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Lesznie skorzystało dwóch mieszkańców.

Na początku grudnia SKO wydało decyzję o umorzeniu postępowania w sprawie wniosku jednego mieszkańca, a drugi pozostawiło bez rozpatrzenia. Jak informuje Michał Nowak z Urzędu Gminy w Siedlcu, pierwszy wniosek został odrzucony, bo mieszkanka ma nieruchomość poza tzw. strefą oddziaływania. A druga osoba nie podpisała się pod swoim wnioskiem.

Wieża budzi sprzeciw m.in. dlatego, że w najbliższej okolicy stoją już dwie. Korzystają z nich jednak inni operatorzy sieci komórkowych. Planowana konstrukcja ma mieć około 70 metrów wysokości, a nadajniki zostaną powieszone na wysokości ok. 40 metrów. Mają też zostać skierowane w stronę przeciwną do okolicznych domostw. – Mieszkańcom pozostaje dopilnować, żeby w trakcie montowania wieży założenia zostały zrealizowane – mówi Nowak i podkreśla, że wieża ma mieć małą moc.

Trwa procedura w sprawie podobnego wniosku sieci Play dla wierzy w Zakrzewie (gm. Siedlec).

JP

Foto ilustracyjne.

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News