NewsWOLSZTYN

Kto zajmie miejsce zmarłej radnej w zarządzie i radzie powiatu?1 min na czytanie

0

Dwa tygodnie temu odeszła Anna Piskorska – sołtys Obry, radna powiatowa i członkini zarządu powiatu wolsztyńskiego. Po wygaśnięciu mandatu radnej zastąpi ją kolejna osoba z listy PSL, która zdobyła najwięcej głosów. Wynika to z tego, że wybory do rad powiatu odbywają się w okręgach wielomandatowych.

Kolejny na liście jest Roman Andrys, który w wyborach w 2018 roku zdobył 382 głosy. – Wczoraj (9.12.) dostałem pismo z Państwowej Komisji Wyborczej. Mam trzy dni na podjęcie decyzji czy przyjmuję mandat. Muszę przyznać, że byłem radnym przez 20 lat i teraz po trzech latach przerwy trochę straciłem już do tego entuzjazm – mówi Andrys. Podkreśla jednocześnie, że chce podziękować prawie 400 osobom, które oddały na niego głos. Decyzję musi podjąć do poniedziałku (13.12.). Kolejny na liście jest Piotr Krzyżański, który zdobył 335 głosów.

Po śmierci Anny Piskorskiej trzeba też uzupełnić skład zarządu powiatu. Z propozycją musi wyjść starosta, bo to jedynie on ma takie kompetencje. Jacek Skrobisz nie chce obecnie komentować sprawy. Podkreśla jedynie, że pierwsi o jego decyzji dowiedzą się radni.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News