NewsWOLSZTYN

Ominął wysepkę i wyprzedził tira. Policja komentuje “wyczyn” kierowcy osobówki1 min na czytanie

0

Kierowca ciężarówki nagrał manewr, gdy był wyprzedzany przez kierującego samochodem osobowym. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 32 między Wolsztynem a Rostarzewem (gm. Rakoniewice), na skrzyżowaniu z drogą na Tłoki (gm. Wolsztyn). Osobówka wyprzedzała ciężarówkę. Na nagraniu widać perspektywę z jakiej całe zdarzenie widzi kierujący tirem. Filmik ma zaledwie kilka sekund, ale widać, jak kierowca osobówki omija z lewej wysepkę na drodze i wyprzedza ciężarówkę.

Nagranie zostało opublikowane na profilu Interia Moto. W komentarzach internauci nie przebierają w słowach, a większość z nich nie nadaje się do cytowania. Przyznają też, że sytuacja z filmu nie jest niestety wyjątkowa na polskich drogach.

O zdarzenie zapytaliśmy oficera prasowego wolsztyńskiej policji aps. sztab. Wojciecha Adamczyka, który przyznał, że film widział. Niestety nagranie jest słabej jakości i nie da się odczytać numerów rejestracyjnych pojazdu, którego kierowca złamał przepisy i dopuścił się ryzykownego manewru. Policjant wylicza, że kierowca złamał co najmniej kilka przepisów. – Wyprzedzanie w obrębie skrzyżowania, wyprzedzanie niezgodne z zasadami, ominięcie wysepki po lewej stronie i jazda pod prąd – mówi Adamczyk.

Oficer prasowy przyznaje, że zdarza się, że policja dostaje nagrania lub zdjęcia, na których udokumentowane jest m.in. łamanie zasad ruchu drogowego przez kierowców. – Filmy mogą być użyte jako materiał poglądowy w postępowaniu o wykroczenie drogowe – mówi Adamczyk i jeszcze raz podkreśla, że wyczyn kierowcy z nagrania jest niezgodny z prawem i mógł doprowadzić do nieszczęścia.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News