NewsWOLSZTYN

Tomiak: Te drzewa w rynnach nie urosły od ubiegłego tygodnia. To zwykłe zaniedbanie!1 min na czytanie

0

– Wolałbym, żeby zamiast wywozić gruz i śmieci ze środka, ktoś wyczyścił i naprawił rynny, z których podczas większego deszczu woda leje się do piwnicy – mówi Dominik Tomiak, który był inicjatorem wczorajszej (7.12.) wizyty komisji budżetowej rady miejskiej w pałacu. – Zabiegałem o to, abyśmy tam weszli i na własne oczy przekonali się jaki jest obecnie stan obiektu i muszę przyznać, że spodziewałem się, że będzie to wyglądało gorzej – dodaje.

Jak wyjaśnia radny, taka wiedza jest jemu i innym radnym potrzebna, by – jak się wyraził – nie głosować w ciemno za lub przeciwko wydatkowaniu z budżetu gminy jakichś środków na pałac. – A muszę przyznać, że ja sam byłem w środku po raz pierwszy od momentu, gdy gmina przejęła pałac od pana Sobkowiaka – podkreśla Tomiak.

– Razem z naczelnikiem wydziału gospodarki przestrzennej i nieruchomości – Damianem Witą zeszliśmy do piwnicy. Spodziewałem się, że może tam być woda, ale było sucho. Wygląda na to, że nie ma tam podsiąków wód gruntowych i rozwiązywanie problemu z ich zalewaniem należałby rozpocząć właśnie rynien, co zresztą można i trzeba było zrobić już dawno, a co pewnie może zrobić każda jedna firma i nie wymaga nie wiadomo jakich nakładów – podkreśla.

Dominik Tomiak jest zdania, że większe zastrzeżenia niż wnętrze, które wygląda na przygotowane do gruntownego remontu, budzi stan zewnętrzny budynku. – Trzeba go zabezpieczyć przed dalszym niszczeniem i naprawdę poważnie i szybko zastanowić się, co dalej? – dodaje.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News