NewsWOLSZTYN

Około stu osób pobiegło w drugim biegu mikołajkowym „By pomoc miała moc”5 min na czytanie

0

Impreza rozpoczęła się dzisiaj (5.12.) od Biegów Małego Renifera, w których dzieci i młodzież ścigali się na dystansie od 100 do 1 tys. metrów. Na głównej pięciokilometrowej trasie można było spróbować swoich sił w marszobiegu, marszu nordic walking i w biegu głównym. Na trasę wyruszyli biegacze w świątecznych strojach. Nie brakowało Mikołajów, Mikołajek, reniferów i śnieżynek. Organizatorzy przewidzieli nawet nagrodę za najlepsze świąteczne przebranie.

We wszystkich biegach udział wzięło około stu osób. W biegu głównym pierwszy na mecie zameldował się Kacper Kmiecik, drugi był Mateusz Szewczyk, a trzeci Marek Kmecik. Wśród kobiet najlepsza była Paulina Kaczmarek, druga Sylwia Sułkowska, a trzecia Justyna Kramska. W biegu nordic walking wśród panów najlepszy był Bogdan Borowczak, drugi Krzysztof Kaźmierczak, a trzeci Sławomir Kurzaj. Wśród kobiet wygrała Jola Flieger, druga była Joanna Glaser – Budzińska, a trzecia Madzia Zboralska.

Start i metę wszystkich biegów ustawiono przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Chobienicach (gm. Siedlec). Tym razem Fundacja Pomoc Ma Moc wszystkie zebrane środki przeznaczy na pomoc mieszkańcom powiatu wolsztyńskiego. – Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas, gdzie ta pomoc jest szczególnie potrzebna – mówią przedstawiciele fundacji.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News