NewsWOLSZTYN

Msza św. w intencji mieszkańców gminy Wolsztyn zamówiona przez burmistrza1 min na czytanie

0

Odpust parafialny ku czci Najświętszej Mari Panny Niepokalanie Poczętej w tym roku przypada środę 8 grudnia. Kościół katolicki przypomina tego dnia, że Maryja od chwili swego poczęcia była wolna od grzechu pierworodnego. Dogmat Niepokalanego Poczęcia został ogłoszony w 1854 roku przez Piusa IX bullą „Ineffabilis Deus”.

Bóg wybrawszy od wieków Maryję na Matkę swojego Syna, zachował Ją od wszelkiej zmazy grzechu i obdarzył pełnią łaski. Dzięki temu Maryja stała się godnym przybytkiem Wcielonego Słowa. Dziękując Bogu za wyjątkowy przywilej udzielony Maryi, wypraszamy sobie łaskę do zwalczania grzechu.

NMP Niepokalanie Poczęta jest też patronką parafii farnej w Wolsztynie. Tego dnia msze św. o godz.: 6.45, 16.30 i 18. Sumę odpustową o godz. 18 odprawi ks. dr. Adam Adamski w intencji wszystkich mieszkańców miasta i gminy Wolsztyn. Tradycyjnie msza zamówiona została przez burmistrza Wolsztyna.

Ksiądz proboszcz Sławomir Majchrzak zaprasza poczty sztandarowe, panów do baldachimu z Berzyny i dzieci, które będą miały w rączkach róże dla Matki Bożej. Próba dla dziewczynek we wtorek (7.12.) o godz. 17.30 przy kościele W.P. Taca zostanie przeznaczona na biedne kościoły. Proboszcz zachęca też parafian do modlitwy w środę w Godzinie Łaski od godz. 12 do 13 prosząc Matkę Bożą o potrzebne łaski dla siebie i o nawrócenie grzeszników.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News