NewsNOWY TOMYŚL

Kangury, wielbłąd, strusie…. . Co jeszcze szykuje nowotomyskie ZOO?1 min na czytanie

0

W nowotomyskim ogrodzie wykonano ostatnio kilka istotnych prac i sprowadzono nowe zwierzęta. Jak przyznaje dyrektor Parku Miejskiego w Nowym Tomyślu Ilona Jakubowska, są również plany na nadchodzący rok i zdradza część z nich. Ale przede wszystkim podsumowuje mijający rok, bo działo się sporo. 

– Pracy było mnóstwo – przyznaje Ilona Jakubowska. Wymienia, że powstał mural z udziałem dzieci ze świetlicy terapeutycznej, wykonano drenaż wybiegu i utwardzono główną aleję ogrodu, a także wzmocniono kilka wybiegów. Ponadto wyremontowano część ogrodzeń dla zwierząt i odświeżono plac zabaw dla dzieci. – Powstały również magnesy z różnymi gatunkami zwierząt z logiem ZOO. Prowadziliśmy również zajęcia z przewodnikiem dla dzieci ze szkół i przedszkoli. Tematem zajęć było „Zwierzęta w służbie człowieka” – mówi dyrektor parku.

Ilona Jakubowska zdradza, że w przyszłym roku planuje utworzenie tarasu widokowego pomiędzy wybiegami zwierząt, a także ustawienie automatu do ich karmienia. Chce również kontynuować zajęcia dla dzieci i zaangażować w nie profesora z Akademii Sztuk Pięknych. Czy będą też kolejne zwierzęta? 

To pewnie pozostanie niespodzianką, ale dyrektor wymienia, o jakie gatunki ogród wzbogacił się w tym roku. To kangury (para), wielbłąd Azim, strusie nandu (para), a także lemury, które obecnie przechodzą adaptację i na wybiegu będzie można je zobaczyć od przyszłego tygodnia. 

Szefowa parku przyznaje na koniec, że ze względu na rosnące koszty prowadzenia Ogrodu Zoologicznego, jak i ze względu na inflację, w przyszłym roku wzrosną ceny biletów. Normalny ma kosztować 8 zł, ulgowy 4 zł. 

ŁR

FOTO: Park Miejski – Zoo Nowy Tomyśl

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News