FOTONewsWOLSZTYNWspominamy

Ostatnie pożegnanie Anny Piskorskiej. Burmistrz: Zawsze w naszej pamięci…5 min na czytanie

0

Dzisiaj (3.12.) rodzina, przyjaciele delegacja ze szkoły, druhowie z Obry, oblaci z seminarium oraz mieszkańcy miejscowości pożegnali sołtys Annę Piskorską. Po mszy św. w kościele pw. Jakuba w Obrze żałobnicy przeszli na miejscowy cmentarz, gdzie odbyło się ostatnie pożegnanie sołtys, radnej powiatowej oraz żony, matki i babci.

Annę Piskorską wspominał burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis. Przypomniał, że urodziła się 12 czerwca 1963 roku. Uczęszczała do szkoły podstawowej w Obrze, a następnie do wolsztyńskiego liceum. Maturę zdała w 1982. Później podjęła prace w PSS Społem w Wolsztynie, jako księgowa. W 2012 roku ukończyła studia w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu, na kierunku pedagogika. Od zawsze była mocno związana z rodzinną Obrą i jej mieszkańcami.

W 2015 roku zdecydowała się kandydować w wyborach sołeckich, uzyskując w nich najlepszy wynik wśród zgłoszonych przez zebranie wiejskie kandydatów. Została sołtysem. – Bardzo dobrze odnajdywała się w tej funkcji. Stały kontakt z mieszkańcami, bardzo dobra współpraca z radą sołecką sprawiały jej ogromną radość. To za jej kadencji w Obrze wybudowano nowe przedszkole, wyremontowano przychodnie i rozpoczęto budowę ogrodu społecznościowego Cztery Pory Roku na tzw. Glinkach – wspominał burmistrz Lis. W 2018 roku Anna Piskorska została radną powiatu wolsztyńskiego oraz członkiem zarządu. W 2019 roku ponownie została sołtysem Obry, była również członkiem rady parafialnej. Należała do stowarzyszenia Misji Oblackich, do chóru parafialnego. Brała czynny udział w różnych wydarzeniach charytatywnych.

– Wyznaczała sobie ambitne cele i zawsze je realizowała. Nade wszystko była niezwykle skromną i cichą osobą. Na pierwszym miejscu zawsze stawiała lokalną społeczność i rozwój Obry. Zmarła po długiej i ciężkiej walce z chorobą, o której nie wszyscy wiedzieli. Aniu nie będzie Ci dane zasiąść razem z nami w ogrodzie na Glinkach, ale wierzymy i ufamy, iż w dzień kiedy to dzieło dojdzie do końca ty będziesz tam z nami. Będziesz zawsze z nami w naszej pamięci. Tak po ludzku, już teraz bardzo nam Ciebie brakuje… Spoczywaj w pokoju – zakończył burmistrz.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w FOTO