NewsWOLSZTYN

W 2022 roku miasto dołoży do dworca 250 tys. zł – prawie 70 zł do metra!1 min na czytanie

0

W przyszłym roku miasto udzieli Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej dwóch dotacji. Jedna z nich to 120 tys. zł na remonty niezamieszkałych obecnie lokali komunalnych, które wymagają kapitalnych remontów w zakresie wymiany instalacji elektrycznej i gazowej oraz wymiany pieców na ogrzewanie gazowe. To 3 zł 46 gr do każdego metra powierzchni mieszkalnej gminnych budynków.

Druga – na kwotę 250 tys. zł przeznaczona jest na utrzymanie Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, a konkretnie – jak głosi uchwała – części udostępnionej mieszkańcom, w tym rampy, toalet, placu manewrowego dla autobusów, bagażowni i zadaszenia oraz ciągów komunikacyjnych i poczekalni. Do każdego metra powierzchni dworca udostępnionej mieszkańcom gmina dopłaci w przyszłym roku 67 zł 80 gr.

Tymczasem, jak informował w swoim sprawozdaniu burmistrz, ogłoszony został trzeci już przetarg na wynajem ostatniego wolnego biura, pusty jest także m. in. punkt gastronomiczny, a toalety i bagażownia są płatne – choć z tej drugiej mało kto albo nikt. Za wjazd na plac manewrowy płacą także korzystający z niego przewoźnicy, ale jak widać to wciąż dużo za mało. A co będzie, gdy powygasają gwarancje, a starzejący się budynek trzeba będzie zacząć remontować?

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News