NewsREGION

47-letni Wielkopolanin zatrzymany. Kierował ogólnopolskim gangiem sutenerów1 min na czytanie

0

Do aresztowania 47-latka doszło w Poznaniu. W tym samym czasie zatrzymanych zostało pięć innych osób, które wraz z nim tworzyły zorganizowaną grupę przestępczą czerpiącą korzyści z prostytucji. Agencje towarzyskie, na których zarabiały, działały w ponad 40 apartamentach w różnych miastach. CBŚP zabezpieczyło także ponad 240 tys. zł w gotówce oraz dwa samochody. Pięć osób trafiło do aresztu.

Oficjalnie, podejrzany o kierowanie grupą 47-latek prowadził dwie spółki zajmujące się wynajmem apartamentów, a pod pozorem legalnej działalności w apartamentach pracowały prostytutki – Polki, Ukrainki i Rosjanki. Kobiety werbowane były za pośrednictwem ogłoszeń na erotycznych portalach internetowych. Zarobionymi pieniędzmi dzieliły się z członkami grupy, którzy udostępniali lokale mieszkalne, organizowali reklamę, odbierali telefony od klientów i przekazywali im adresy miejsc spotkań.

W rozbiciu grupy uczestniczyło 140 funkcjonariuszy z różnych jednostek policji, w tym z 4 Zarządów CBŚP, którzy w tym samym czasie weszli do 38 mieszkań w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku, w województwie kujawsko-pomorskim oraz podkarpackim. Zabezpieczonych zostało ponad 50 telefonów komórkowych i setki kart SIM zarejestrowanych na tzw. słupy oraz komputery, i laptopy służące do prowadzenia seks-biznesu. Śledztwo ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

EI

fot. ilustracyjne, CBŚP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News