NewsREGIONWIDEO

Gang okradający podróżnych rozbity. Ofiary złodziei mogą się zgłaszać na policję3 min na czytanie

0

Ofiarami gangu padali głównie obcokrajowcy, co pozwalało przypuszczać członkom grupy, że przestępstwa nie zostaną zgłoszone organom ścigania. Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie gangu byli także agresywni wobec konduktorów, których próbowano zastraszyć groźbami, okradali śpiących podróżnych albo dokonywali rozbojów na podróżnych doprowadzając ich wcześniej do stanu upojenia alkoholowego lub odurzając za pomocą środków farmaceutycznych dosypanych do napojów. Ich łupem padały głównie pieniądze znajdujące się w podręcznych saszetkach, odzieży czy bagażu.

Do sprawy zatrzymano siedem osób, w tym cztery w jednym z wielkopolskich hoteli. Podczas przeszukań miejsc pobytu oraz rzeczy podejrzanych zabezpieczono środki farmakologiczne i narzędzia najprawdopodobniej wykorzystywane podczas dokonywania przestępstw. Przejęto także monety kolekcjonerskie oraz pieniądze w różnej walucie: polskiej, ukraińskiej i euro.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące działania w zorganizowanej grupie przestępczej, rozbojów oraz kradzieży szczególnie zuchwałych. Wobec wszystkich podejrzanych sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Śledczy ustalili, że przestępcy działali od kilku lat w pociągach relacji Świnoujście – Przemyśl, Świnoujście – Warszawa, Zielona Góra – Warszawa oraz na terenie województw wielkopolskiego dolnośląskiego, śląskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego podkarpackiego i małopolskiego.

Prowadzący śledztwo apelują do osób, które zostały okradzione w pociągach dalekobieżnych, a nie zawiadomiły o tym organów ścigania o kontakt z policjantami CBŚP. Osoby, które padły ofiarami takich przestępstw proszone są o kontakt pod numerem telefonu 477 218 984.

EI

fot. CBŚP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News