NewsNOWY TOMYŚL

Nadal trwają czynności na miejscu tragedii, ale ruch pociągów został wznowiony. Odbywa się jednym torem1 min na czytanie

0

O godz. 19.50 wznowiono ruch na trasie Warszawa – Berlin, gdzie na odcinku pomiędzy Nowym Tomyślem a Opalenicą doszło do wypadku z udziałem pieszego. Jak informuje nas Radosław Śledziński, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., do godz. 19.50 kursowała komunikacja zastępcza i pasażerowie pociągów byli dowożeni do celu podróży autobusami. – O godz. 19.50 udało się wznowić kursowanie pociągów po jednym torze – wyjaśnia Śledziński. 

Kolejne śmiertelne potrącenie na torach miało miejsce dziś, po godz. 17. Do tragedii doszło na wysokości Porażyna. Andrzej Łaciński, rzecznik Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu, wyjaśnia, że na tory z nieustalonych obecnie przyczyn wtargnął mężczyzna i został potrącony przez szynobus relacji Zbąszynek – Konin. Mężczyzna, prawdopodobnie mieszkaniec gminy Opalenica, nie przeżył. – Na miejsce zostali skierowani strażacy z Nowego Tomyśla, Grodziska i Opalenicy. Obecnie zostali tylko druhowie z Opalenicy, nadal trwają czynności z udziałem policji i prokuratury – informuje nas Łaciński. 

Szynobusem podróżowało około 30 pasażerów. Nikomu nic się nie stało. Radosław Śledziński dodaje, że okoliczności wypadku zostaną szczegółowo wyjaśnione.

RED

FOTO: OSP Opalenica

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News