NewsWOLSZTYN

Rusza nabór do żłobka. Będzie tanio, ale trzeba się spieszyć2 min na czytanie

0

W środę (24.11.) radni miejscy w Wolsztynie pochylą się nad uchwałą w sprawie likwidacji gminnego żłobka i utworzeniu Gminnego Żłobka „Tęczowa Kraina”. Konieczne jest też przyjęcie statutu nowej instytucji. Jeśli zagłosują „za” w czwartek (25.11.) gmina opublikuję komunikat o rozpoczęciu naboru do żłobka. Na stronie internetowej miasta będzie można znaleźć wszystkie niezbędne dokumenty do wypełnienia. Potem trzeba je złożyć w biurze podawczym w ratuszu. Specjalna komisja sprawdzi wnioski pod względem formalnym, a potem przydzieli punkty. Konkretne zasady będą w statucie. Odbyły się też spotkania z rodzicami potencjalnie zainteresowanymi opieką dla swoich dzieci w żłobku. Jeśli liczba punktów będzie równa, zdecyduje kolejność zgłoszeń. Na wnioskach będą odnotowane daty i godziny ich wpłynięcia. Informację o przyjęciu lub nie rodzice otrzymają telefonicznie i listownie.

W nowym żłobku będzie 75 miejsc dla nowych dzieci oraz 47 dla maluchów, które przejdą tutaj ze starej placówki. Do żłobka może zostać przyjęte dziecko, które skończyło 12 miesięcy. Pod skrzydłami placówki będą maluchy do trzech lat, a w wyjątkowych przypadkach do czterech. Również na środowej sesji radni zagłosują nad uchwałą w sprawie opłat za pobyt w żłobku i wyżywienie. – Każdy rodzic, zarówno nowych dzieci, jak i tych kontynuujących naukę w żłobku, zapłaci 324 zł. Na 75 nowych miejsc otrzymaliśmy dofinansowanie, ale wszyscy zapłacą po równo – mówi Monika Bober, dyrektor Gminny Zespół Obsługi Ekonomiczno – Administracyjnej Oświaty w Wolsztynie. Kwota będzie stała, niezależnie od tego, czy dziecko będzie w placówce, czy będzie chore i z tego powodu nie zje posiłku.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem urzędnicy zapowiadają, że wyniki naboru do żłobka będą znane w połowie grudnia. Dzieci wejdą do przedszkola 3 stycznia, a 5 stycznia, w rocznicę wyzwolenia Wolsztyna, planowane jest uroczyste otwarcie placówki, co burmistrz Wojciech Lis zapowiedział na otwarciu wyremontowanego przedszkola nr 3.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News