NewsNOWY TOMYŚL

Wzrośnie cena wody, ale gmina będzie dopłać, więc podwyżki nie będą tak odczuwalne1 min na czytanie

0

Od 5 czerwca w Nowym Tomyślu będą obowiązywały nowe ceny za wodę i ścieki, które zostały zatwierdzone przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

– Na podwyżki duży wpływ miał wzrost kosztów amortyzacji, ale również udało się wyeliminować składowe, które zgodnie z przepisami nie powinny się się w nim znaleźć – informuje Bogumił Nowak, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Patrząc na użytkowników indywidualnych, podwyżki wyglądają następująco: odbiorcy rozliczający się z wodomierza głównego – cena jednego metra sześciennego wzrośnie o 0,05 zł i wyniesie 3,90 zł/metr, natomiast stawka opłaty abonamentowej nie zmieni się. Z kolei dla odbiorców rozliczających się z wodomierza lokalnego cena jednego metra sześciennego wzrośnie o 0,05 zł i wyniesie 3,90 zł, a opłata abonamentowa wzrośnie o 0,03 zł i wyniesie 3,91 zł/odbiorcę/okres rozliczeniowy. 

Dodatkowo Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Tomyślu informuje, że zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu z 17 grudnia 2019 roku “ustala się dopłatę do ceny ścieków ustalonej w taryfie dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie gminy Nowy Tomyśl, w wysokości brutto 0,81 zł do 1 metra sześciennego ścieków z gospodarstw domowych. Obiorcy zapłacą więc o tyle mniej za każdy metr. Co nie jest oczywiste, ponieważ coraz więcej gmin w Polsce wycofuje się z takich dopłat.
JG

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News