NewsNOWY TOMYŚL

Gmina kupiła mieszkanie dla repatriantów, którzy w grudniu przyjadą do Nowego Tomyśla1 min na czytanie

0

W połowie grudnia gmina Nowy Tomyśl przyjmie pięciosobową rodzinę repatriantów z Soczi (Rosja). Jak wyjaśnia burmistrz Włodzimierz Hibner, to efekt programu, w którym gmina wzięła udział. Na ten cel otrzymała od Wojewody Wielkopolskiego 166 tys. zł. Starała się jednak o więcej i planowała ściągnięcie pięciu rodzin. Przyznane wsparcie pozwoli jednak na sprowadzenie jednej. 

Przypomnijmy, że temat pierwszy raz wybrzmiał w marcu, ale wcześniej była mowa, że rodzina zamieszka w Borui Kościelnej, w budynku przedszkola. Jednak już wtedy rozważano inną lokalizację. Dziś wiadomo, że rodzina zamieszka na jednym z nowotomyskich osiedli. – Kupiliśmy od spółdzielni mieszkanie dla tej rodziny – informuje burmistrz Hibner. Wyjaśnia, że nowi mieszkańcy mają przyjechać do Polski w połowie grudnia. 

Radni w większości popierali pomysł pomocy repatriantom. Piotr Szymkowiak apelował jednak, że takie działania powinny współgrać z potrzebami mieszkańców gminy. Z kolei Błażej Lipiecki zwracał uwagę, że rodzina powinna być objęta kompleksową pomocą. Dziś wiadomo, że tak się stanie. Jak ustaliliśmy, ojciec rodziny ma własną działalność gospodarczą, którą będzie mógł kontynuować, a matka jest nauczycielką języka angielskiego. Dlatego po opanowaniu języka polskiego będzie mogła uczyć w szkole. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News