NewsREGION

Papież Franciszek mianował nowego biskupa pomocniczego Archidiecezji Poznańskiej1 min na czytanie

0

Nuncjatura Apostolska w Polsce poinformowała dzisiaj (15.11.), że ksiądz Jan Glapiak został powołany na biskupa pomocniczego Archidiecezji Poznańskiej. Do tej pory pełnił funkcję przewodniczącego referatu prawnego, dyscypliny sakramentów i sakramentaliów w kurii metropolitalnej w Poznaniu oraz obrońcy węzła małżeńskiego w metropolitalnym sądzie duchownym w Poznaniu.

Ksiądz Glapiak urodził się 26 grudnia 1959 r. w Lesznie. Pochodzi z Górki Duchownej. W latach 1978-1984 odbywał formację w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu. Świecenia kapłańskie przyjął 24 maja 1984 r. W latach 1984-1989 był wikariuszem. Najpierw w parafii Wniebowzięcia Matki Bożej i św. Michała w Wieleniu nad Notecią, a następnie w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Poznaniu. W latach 1989-1993 odbył studia specjalistyczne na Uniwersytecie w Pampelunie. W 1993 r. obronił pracę doktorską w zakresie prawa kanonicznego.

JP

Foto: Archidiecezja poznańska

Na zdjęciu biskup nominat (pierwszy z lewej) słucha odczytywanego przez Abp Stanisława Gądeckiego dekretu nominacyjnego.

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News