NewsREGION

Podwyżki w IKEA? Rozmowy ruszą w poniedziałek1 min na czytanie

0

– Co roku dokonujemy przeglądu wynagrodzeń, prowadząc jednocześnie dialog z działającymi w naszej organizacji związkami zawodowymi. I właśnie taki dialog rozpoczynamy – mówi Małgorzata Dobies – Turulska, która w październiku została prezesem IKEA Industry Poland, a w czerwcu dyrektorem generalnym IKEA Industry Zbąszynek.

Szef związków zawodowych skupiających część pracowników IKEA Michał Kukuła tłumaczy, że na 15 listopada zaplanowano pierwsze spotkanie. Ostatnie lata pokazały, że zawsze udałwało się osiągać porozumienie, choć czasem wymagało ono długich rozmów. Tak było w 2018, kiedy trzeba było pięciu spotkań, by wypracować konsensus. Podniesiono wówczas wynagrodzenia poszczególnym osobom według ich kompetencji, ale nie były to jedyne podwyżki w tamtym roku. Na skutek zmian w firmie pensje wzrosły wcześniej o 5 procent. Jak tłumaczył wtedy Wojciech Waligóra, rosną zresztą co roku, bo równe w całej organizacji zasady mówią, że wynagrodzenia w fabrykach czy sklepach powinny być wyższe niż średnia w regionie. Czy są?

Z pewnością pensje w IKEA nie należą do najniższych, a połączone z bogatym pakietem socjalnym przyciągają pracowników. Tylko w ostatnich trzech latach fabryka w Zbąszynku zatrudniła pół tysiąca nowych pracowników, co było konieczne, by osiągnąć wymaganą wydajność nowej linii produkcyjnej.

Małgorzata Dobies – Turulska podkreśla, że na IKEA Industry Zbąszynek spoczywa duża odpowiedzialność jako pracodawcy, ale też jako dostawcy z ogromnym wpływem na globalny rozwój. – Dlatego chcę nadal wykorzystywać innowacyjne technologie i zapewniać rozwój pracownikom. Bo stabilna firma to firma rozwijająca się, dająca poczucie bezpieczeństwa – podkreśla.

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News