GRODZISKNews

Zbigniew D. – były prezes Groclin Dyskobolia, skazany na więzienie i grzywnę1 min na czytanie

0

W Sądzie Okręgowym w Poznaniu zapadł prawomocny wyrok wobec byłego właściciela Groclinu Dyskoboli Grodzisk Zbigniewa D. Sędzia uznał za wiarygodne zeznania menadżera drużyny, któremu oskarżony miał zlecić złożenie propozycji korupcyjnej sędziemu piłkarskiemu.

Zbigniew D. został skazany na osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu oraz grzywnę w wysokości 30 tys. zł. Sędzia obniżył w ten sposób grzywnę, którą sąd pierwszej instancji wyznaczył w wysokości 80 tys. zł. Oskarżony ze względu na stan zdrowia nie uczestniczył w procesie.

To prawdopodobnie ostatni akt tej sprawy. Groclin Dyskobolia kupiła mecz w czerwcu 2005 roku, podczas pierwszego spotkania finałowego Pucharu Polski w Grodzisku Wielkopolskim pomiędzy Groclinem, a Zagłębiem. Finał rozgrywano wtedy w formie dwumeczu. Zawody prowadził sędzia Jacek G., który przyjął propozycję łapówki w wysokości 10 tys. zł, które otrzymał dopiero dwa miesiące po meczu wygranym przez Groclin 2:0. W drugim spotkaniu lubinianie wygrali 1:0 i Puchar Polski zdobył Grodzisk.

Jacek G. został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na 10 lat, dodatkowo musiał zapłacić 10 tys. zł grzywny i otrzymał czteroletni zakaz zajmowania stanowisk i organizowania imprez sportowych. Z kolei Władysław K. – menadżer, który złożyły mu propozycję w imieniu Zbigniewa D. został skazany na rok i trzy miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz 3,5 tys. zł grzywny. We wrześniu ubiegłego roku PZPN zdecydował o odebraniu Groclinowi Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski Pucharu Polski za sezon 2004/2005.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK