GRODZISKNews

Kolejną edycję Święta Pieczarki będzie można oglądać w… domu1 min na czytanie

0

Z powodu stanu epidemii w kraju nie będzie jak co roku tłumów na stadionie w Wielichowie. – Nie poddajemy się jednak i robimy co możemy, żeby choć trochę uatrakcyjnić życie mieszkańcom – mówi Grzegorz Herman, dyrektor Centrum Kultury w Wielichowie. 

Święto Pieczarki przeniesie się do sieci, atrakcję zaplanowano na 24 maja (niedziela). W programie o godz. 12 transmisja mszy świętej. Od 13.30 zaplanowano wystąpienie burmistrz Wielichowa Honoraty Kozłowskiej oraz prezentację „Przeżyjmy to jeszcze raz” o wszystkich poprzednich edycjach imprezy. 

– Będzie to okazja, żeby powspominać – mówi dyrektor Herman. O godz. 14 smak pieczarki, czyli gotowanie na ekranie. Kto stanie przy garnkach i patelniach, organizator będzie mógł zdradzić jutro (14.05.). O godz. 16 występy artystyczne dzieci i młodzieży z sekcji prowadzonych przez CK. Wieczorem, w ramach finału imprezy, wystąpi Grzegorz Herman-Trio. Koncertu akustycznego zespołu mieszkańcy Wielichowa mogli już posłuchać. 

Podczas Święta Pieczarki nie może zabraknąć pieczarkowych konkursów. Centrum kultury zaprasza do udziału w corocznym konkursie na największą wyhodowaną pieczarkę. Będą przyjmowane w siedzibie ośrodka w piątek (22.05.) w godz. od 8 do 16. Jury pod uwagę weźmie rozmiar kapelusza i wagę grzyba. 

Centrum kultury planuje też konkursy dla dzieci we współpracy z Galerią Magiel. W kolejnych dniach będą zdradzać szczegóły. Centrum kultury zaprasza więc, nie tylko z okazji Święta Pieczarki, na stronę internetową: https://ckwielichowo.pl/

RED 

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK