NewsWOLSZTYN

Prywatne przedszkole i żłobek w Siedlcu otwarte. Rodzice nie mogą wchodzić do budynku, dzieci przekazują przy wejściu2 min na czytanie

0

Po przerwie otwarto prywatne przedszkole i żłobek w Siedlcu. Część zasad higieny nałożonych przez sanepid z powodu stanu epidemii już w placówce przestrzegano. – U nas zawsze była dezynfekcja toalet czy przewijaków po każdym użyciu. Panie zawsze używały rękawiczek przy czynnościach higienicznych. Dlatego duża rewolucja z powodu dostosowania placówki do wskazań sanepidu nie była konieczna – mówi dyrektor przedszkola ABC Strumyk Wiedzy w Siedlcu, Agnieszka Winiarska-Szramka.

Problemem były wykładziny, którymi wyłożona jest podłoga w prawie całej placówce. – Po konsultacji z sanepidem ustaliliśmy, że będzie potrzebne urządzenie do parowej dezynfekcji dywanów w temperaturze stu stopni – mówi dyrektorka. Wyjaśnia, że dla dzieci przygotowano osobne pomieszczenia na popołudniową drzemkę. Największą nowością jest to, że rodzice nie mogą wejść do budynku placówki. Dzieci przekazują personelowi w wejściu. 

W pierwszych dniach w przedszkolu i żłobku było tylko po kilkoro dzieci. W tej samej sali może przebywać maksymalnie po 10 dzieci. Placówka jest w stanie zapewnić opiekę wszystkim maluchom dotychczas uczęszczającym do żłobka i przedszkola. Do ich dyspozycji jest pięć sal, jednak pani dyrektor nie spodziewa się,że wszystkie będą potrzebne. – Myślę, że z dnia na dzień podopiecznych będzie przybywać. Za radą sanepidu postanowiliśmy wznowić działalność przy małej ilości dzieci, żeby sprawdzić czy wszystkie procedury działają – mówi dyrektorka. Podkreśla, że było mnóstwo obaw. – Panie są w rękawiczkach, maseczkach i przyłbicach, nie wiedzieliśmy jak dzieci zareagują. Wszystko jednak przebiegło dobrze, a dzieci z uśmiechem przekraczały próg przedszkola i żłobka. Z informacji zwrotnych od rodziców wiemy, że są zadowoleni z organizacji pracy, wdrożonych procedur a przede wszystkim nie czują obaw o bezpieczeństwo swoich pociech – podsumowujeWiniarska-Szramka.

RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News