NewsWOLSZTYN

Prokuratura szuka Przyjaciela Straży. Twierdził, że zastępca komendanta syreną wzywał kolegów na imieniny1 min na czytanie

0

Do prokuratury Rejonowej w Wolsztynie wpłynęło zawiadomienie dotyczące pomówienia, złożone przez radnego gminy Przemęt i zastępcę komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie – Tomasza Maciejewskiego.

Na początku października m.in. do przełożonego Tomasza Maciejewskiego, czyli komendanta powiatowego PSP we Wschowie wpłynął donos, pod którym podpisał się „Przyjaciel Straży”. Jego zdaniem Maciejewski miał 27 września ok. godz. 17 uruchomić w remizie w Buczu syrenę strażacką, żeby… wezwać na imieniny kolegów – druhów.

– Nasi strażacy, słysząc syrenę, zmierzali do remizy nie przestrzegając przepisów ruchu drogowego, pędzili przez miejscowość ponad 100 km/h żeby ratować czyjeś życie lub mienie – pisał Przyjaciel Straży, a wszystko to bujda, bo syrenę uruchomili strażacy z komendy powiatowej testujący system. Jak informował wówczas rzecznik wolsztyńskiej komendy staży pożarnej, 27 września w jednostce w Buczu odbywała się wówczas inspekcja gotowości operacyjnej. Na miejscu była grupa zawodowych strażaków, ale żadnej imprezy imieninowej z suto zastawionymi stołami nie było.

Jak mówił bezpośrednio po tym zdarzeniu poruszony i oburzony Tomasz Maciejewski, ktoś postępujący w ten sposób szkodzi nie tylko jemu, ale całej formacji i niszczy zaufanie mieszkańców do wszystkich strażaków. Miał też podejrzenia, kto mógł być autorem tego paszkwilu.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News