NewsWOLSZTYN

Burmistrz: Stan tych drzew był zły. Ale zostawiliśmy te, gdzie były siedliska żab i nietoperzy2 min na czytanie

0

Mieszkańcy pytają o wycinkę drzew w parku miejskim w Wolsztynie i na terenie przejętym przez gminę od kolei, przy siedzibie parowozowni. Sprawdzamy ile drzew pójdzie pod topór?

– Na podstawie szczegółowych oględzin i badań do wycinki w parku zakwalifikowano 76 drzew. Były to drzewa, których stan fitosanitarny był zły – drzewa te były częściowo lub całkowicie obumarłe i zagrażają bezpieczeństwu osób korzystających z parku – informuje burmistrz Wojciech Lis. – Część z drzew, w których stwierdzono siedliska żab i nietoperzy pozostawiono, odcinając konary, tak aby nie zagrażały osobom korzystając z parku. Na wycinkę uzyskano zgodę konserwatora zabytków, co wymagało dokładnego uzasadnienia planowanych prac – mówi burmistrz i dodaje, że w parku posadzonych zostanie 20 nowych drzew.

Na terenie przy parowozowni, który został przejęty przez gminę Wolsztyn, w tej chwili nie planuje się prowadzenia wycinki drzew. – Szczegółowy sposób zagospodarowania tego terenu wynikać będzie z projektu – wyjaśnia burmistrz Lis.

Burmistrz zaznacza, ze w najbliższym czasie na terenie miasta i gminy posadzonych zostanie 150 nowych drzew jako nasadzenia kompensacyjne oraz w ramach akcji ,,Jedno dziecko – jedno drzewo”. Dzisiaj (2.11.) otrzymaliśmy też od Czytelnika zdjęcia połamanych drzew przy ścieżce rowerowej z Obry w stronę Świętna. Posadzono je kilka lat temu po wybudowaniu ścieżki. – Wygląda na to, że ktoś rozjechał je ciągnikiem. Kilka zostało złamanych. Kilka kolejnych wygląda tak, jakby nie miały przetrwać tegorocznej zimy – mówi Czytelnik. – Jak dbamy, tak mamy – wyjaśnia.

JP

Na zdjęciach nadesłanych przez Czytelnika zniszczone drzewka przy ścieżce z Obry do Świętna.

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News