NewsREGION

Akcja Znicz. Policja: Generalnie bezpiecznie, ale odnotowaliśmy kilka groźnych zdarzeń2 min na czytanie

0

Funkcjonariusze trzech naszych komend – grodziskiej, nowotomyskiej i wolsztyńskiej podsumowali Akcję Znicz. Jak wskazują, było bezpiecznie, ale zdarzali się kierowcy na podwójnym gazie i tacy bez uprawnień. Doszło też do kilku kolizji, był też pijany rowerzysta. 

W gminie Nowy Tomyśl najwięcej kolizji odnotowano w piątek (29.10.). Tego dnia w ręce policjantów z Miedzichowa wpadł też pijany 51-latek, który kierował bez uprawnień. Wydmuchał prawie pół promila, a do jego zatrzymania doszło wieczorem w Bolewicach. Dzień później było już bezpieczniej, doszło do jednej niegroźnej kolizji. W niedzielę zatrzymano kolejnego kierującego bez prawa do kierowania. Tyle, że tym razem trzeźwego. Odnotowano też dwie kolizje i jedno obywatelskie zatrzymanie. Rzecz się miła w Róży, a dalszą jazdę pijanemu Ukraińcowi udaremniło małżeństwo. – Mężczyzna miał w organizmie 2,5 promila alkoholu – precyzuje sierż. sztab. Mariusz Majewski, rzecznik komendy w Nowym Tomyślu. Dzień później kolizji i obywatelskich zatrzymań nie było. Był za to pijany rowerzysta na ul. Grudniowej w Glinnie. Kierował jednośladem mając we krwi 2 promile alkoholu. 

W powiecie wolsztyńskim jednym z groźniejszych zdarzeń była kolizja na skrzyżowaniu ul. Powstańców Wielkopolskich z krajówką. Doszło do niej w niedzielę, a prawdopodobną przyczyną było to, że kierowca forda wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Prawdopodobnie, bo sam zainteresowany ma inne zdanie i odmówił przyjęcia mandatu. – Dlatego sprawa została skierowana do sądu – mówi asp. sztab. Wojciech Adamczyk z komendy policji w Wolsztynie. Wymienia, że w trakcie długiego weekendu odnotowano jeszcze kilka drobnych kolizji, a łącznie wystawiono 79 mandatów za wykroczenia drogowe. Nie odnotowano takich z udziałem pijanych kierowców. 

Inaczej było w powiecie grodziskim. Doszło do jednej kolizji z udziałem pijanego kierowcy. Ponadto mundurowi ujawnili 70 wykroczeń, a większość dotyczyła przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym. Jak wyjaśnia kom. Kamil Sikorski z grodziskiej komendy, kierowcy nie stosowali się też do obowiązku zapinania pasów, a w jednym przypadku dziecko przewożono bez fotelika. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News