FOTONewsWOLSZTYN

Odeszli, ale nie będą zapomniani. Kogo pożegnaliśmy w tym roku w powiecie wolsztyńskim?3 min na czytanie

0

Znani, szanowani, zasłużeni. Miniony rok nie szczędził przykrych chwil, w których żegnaliśmy tych, którzy zmieniali lokalną rzeczywistość przez wiele lat. I choć nie sposób przytoczyć wszystkich, publikujemy listę osób, które w znaczący sposób angażowały się w lokalne sprawy.

Stanisław Czajka – społecznik, wieloletni sołtys Barchlina. Zaangażowany również w działalność lokalnej Ochotniczej Straży Pożarnej. Mieszkaniec gminy Przemęt. 

Janusz Zając  – mieszkaniec gminy Przemęt, wieloletni członek zarządu powiatu, radny, szef rady i dyrektor Szkoły Podstawowej w Buczu. 

Marian Jaskulski – wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Kluczewie.

Stanisław Krupecki – lekarz internista. Przez ponad pół wieku leczył mieszkańców powiatu wolsztyńskiego. 

Andrzej Szczeblowski – przez prawie cztery dekady ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych wolsztyńskiego szpitala. Jako lekarz służył mieszkańcom aż do 2017 roku. 

Ireneusz Sobkowiak – jeden z najbardziej znanych przedsiębiorców powiatu wolsztyńskiego, twórca Zakładów Mięsnych „Sobkowiak”. 

Zorian Drzewiecki – pedagog, plastyk. Wieloletni nauczyciel wolsztyńskiej „trójki”, który uczył i wychowywał dzieci przez sztukę. 

Piotr Brychcy – wieloletni pracownik Powiatowego Zarządu Dróg i Starostwa Powiatowego w Wolsztynie. 

Błażej Pluskota – nauczyciel, historyk, całym sercem oddany młodzieży. Społecznik, któremu nie były obojętne lokalne sprawy. Kandydat na wójta Siedlca. 

Jan Kuropatwa – przez ponad dziesięć lat zastępca dyrektora ds. administracyjno-ekonomicznych wolsztyńskiego szpitala.

Marek Kubala – wieloletni nauczyciel i kierownik warsztatów Zespołu Szkół Rolniczych i Technicznych w Powodowie. Zagorzały sportowiec i trener piłkarski. 

Gertruda Jazdon – społeczniczka, radna powiatowa w latach 1998 – 2002. Wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Szpitala Powiatowego w Wolsztynie.

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w FOTO