NewsREGION

Prawie 60 sklepów znanej sieci do likwidacji. “Chcemy podnieść efektywność”1 min na czytanie

0

Już kilka miesięcy temu Eurocash wytypował 180 sklepów sieci Delikatesy Centrum, które najsłabiej radziły sobie na rynku. W 59 sklepach podjęte działania nie przyniosły efektu, nie było poprawy i właściciel zdecydował o ich zamknięciu do końca roku.

– Uznaliśmy wspólnie z radą nadzorczą, że taki ruch jest niezbędny dla trwałego podniesienia efektywności segmentu detalicznego. Chcemy budować największą sieć małych supermarketów w Polsce w oparciu o rentowne i dobrze prosperujące placówki handlowe – podkreśla Jacek Owczarek, członek zarządu grupy Eurocash.

W całym kraju jest obecnie 414 sklepów własnych sieci Delikatesy Centrum, a razem z placówkami franczyzowymi jest ich ok. 1 tys. 500 w całym kraju. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy na liście sklepów do zamknięcia są też placówki w naszym regionie, m.in. w Mochach, Kaszczorze, Kębłowie i w Wolsztynie.

Grupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją szybko zbywalnych produktów spożywczych, chemii gospodarczej, alkoholi i wyrobów tytoniowych. Wspierane przez Eurocash sieci franczyzowe i partnerskie zrzeszają około 16 tys. niezależnych sklepów działających pod takimi markami jak abc, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep, Gama, Duży Ben, a także Kontigo oraz Koliber.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News