GRODZISK

Spółdzielnia chwali lokatorów, którzy nie zalegają z opłatami. „Możemy ich określić jako bardzo zdyscyplinowanych”1 min na czytanie

0

Cześć spółdzielni mieszkaniowych odnotowuje dziś większe opóźnienia z płatnością czynszów, a wpływ ma na to epidemia. Niektórzy lokatorzy tracą bowiem zatrudnienie, innym obniżane są wynagrodzenia. W spółdzielni w Grodzisku takiego problemu jednak nie ma. Jak zapewnia jej prezes, Grzegorz Pełko, zaległości czynszowe są pod kontrolą i wynoszą około 2,5 proc. w stosunku rocznego naliczenia opłat.

– To bardzo niski wskaźnik i możemy się nim pochwalić nawet w skali kraju. Jest to zasługa nie tylko spółdzielni, ale przede wszystkim naszych mieszkańców, których pod tym względem możemy określić jako bardzo zdyscyplinowanych – podkreśla Pełko. Wyjaśnia, że w ostatnich tygodniach spółdzielnia nie odnotowała gwałtownego wzrostu zaległości, a stanu aktualnego nie można określić jako trudnego. – Największy nasz dłużnik ma zobowiązanie w wysokości 15 tys. zł – zdradza prezes. Wyjaśniając procedurę windykacyjną tłumaczy, że jest ona wszczynana, kiedy zaległości przekraczają okres trzech miesięcy. Najpierw jest wezwanie, później ostrzeżenie, a następnie skierowanie sprawy do sądu, a w efekcie egzekucja komornicza. – W skrajnych przypadkach wszczynamy postępowanie o egzekucję z nieruchomości lub pozbawienie prawa do lokalu informuje Grzegorz Pełko. Dodaje, że wszystko odbywa się zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego i prawa spółdzielczego oraz ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. 

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Grodzisku Wielkopolskim posiada ponad 1,1 tys. mieszkań o łącznej powierzchni około 60 tys. mkw. Administruje dwoma osiedlami oraz kilkoma wspólnotami. Szacuje się, że w mieszkaniach zarządzanych przez spółdzielnie mieszka ponad jedna trzecia mieszkańców Grodziska. 

RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK