NewsNOWY TOMYŚL

Co dalej? Prawie 40 burmistrzów, wójtów i starostów nie wyklucza strajku ogólnopolskiego2 min na czytanie

0

Tłumaczenia spółki były niezadawalające – to najdelikatniejsze określenie, jakiego można użyć po spotkaniu blisko 40 burmistrzów, wójtów i starostów z członkiem spółki G.EN GAZ Ireneuszem Sawickim, do którego doszło wczoraj w Tarnowie Podgórnym. Jak informowaliśmy rano, w ocenie samorządowców i posłów obecnych na spotkaniu przedstawiciel spółki nie odpowiadał na podstawowe pytania. Nie udało się m.in. dowiedzieć, czy cena gazu spadnie, bo Ireneusz Sawicki tłumaczył jedynie, że podjęto rozmowy z wydobywcą. Nie precyzował jednak, na jakim są etapie. 

Obecny na spotkaniu burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc uważa jednak, że sporo osiągnięto. Nie odnosi się co prawda do efektu rozmów, ale do faktu, jak wielu ludzi zmobilizowało się do walki o niższe ceny gazu. Szulc wskazuje, że w krótkim czasie porozumieli się ze sobą włodarze blisko 40 samorządów, a ich mieszkańcy złożyli blisko 20 tys. podpisów pod listami sprzeciwu. – To duże osiągnięcie, na bazie którego chcemy iść dalej i doprowadzić do obniżenia cen gazu – mówi burmistrz, którego powołano również na koordynatora regionalnego odpowiedzialnego za woj. kujawsko – pomorskie i część zachodnią wielkopolskiego. Organizatorzy wczorajszego spotkania zawiązali bowiem Ogólnopolski Komitet Protestacyjny Przeciwko Drastycznym Podwyżkom Cen Gazu. Na jego szefa wybrano Tadeusza Czajkę, wójta Tarnowa Podgórnego. 

Tomasz Szulc wyjaśnia, że teraz podpisane dokumenty zostaną wysłane do odpowiednich urzędów, razem z kopiami listów z podpisami mieszkańców. Z kolei wójt Tarnowa Podgórnego Tadeusz Czajka tłumaczy, że Komitet czeka również na szczegóły zaproszenia na posiedzenie sejmowej komisji ds. energii, jakie złożył poseł Jakub Rutnicki. – Będziemy rozmawiać z każdym, kto pomoże naszym mieszkańcom. Jesteśmy gotowi także do tego, by zorganizować protest w Warszawie – zapowiada wójt Czajka. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News