NewsREGION

Nie ma zgody na uruchomienie szpitala tymczasowego. Powodem śmierć ośmiu osób1 min na czytanie

0

Od początku listopada ruszyć ma covidowy szpital tymczasowy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński skierował już wniosek w tej sprawie do ministra zdrowia, który podejmie ostateczną decyzję, ale odpowiedzi wciąż nie ma. Jak się okazuje – nadal trwa postępowanie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu w sprawie śmierci ośmiu osób, które zmarły, gdy 30 marca w szpitalu zabrakło tlenu.

Nadal trwa przesłuchiwanie świadków zdarzenia, w tym bliskich zmarłych pacjentów, a prokuratura – do końca śledztwa, nie zamierza ujawniać poczynionych w tej sprawie ustaleń. Śledztwo toczy się w sprawie narażenia pacjentów na utratę życia i zdrowia i nieumyślne spowodowanie śmierci ośmiu osób. Śledczy badają wątek zamawiania dostaw tlenu i obsługi instalacji.

Jak informowała niedawno Marta Żbikowska – Cieśla z Narodowego Funduszu Zdrowia w Poznaniu obecnie szpitale w województwie wielkopolskim dysponują 402 łóżkami, z których około połowa jest zajęta oraz 44 łóżkami respiratorowymi. Szpital tymczasowy na terenie targów przygotowany jest na przyjęcie 597 pacjentów, a w respiratory jest tu wyposażonych 48 stanowisk.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News